Mindenki találkozott már vizes, nedves, dohos, penészes épülettel. Talán ez a legkellemetlenebb probléma az épület szerkezetében. Nem utolsó sorban hosszútávon egészségügyi problémákat is okoz, (asztma, allergia, ízületi gyulladás stb.) de mindez megszüntethető megelőzhető injektálással, vagyis a falak utólagos szigetelésével.
MI OKOZZA A FALAK VIZESEDÉSÉT?
A falak vizesedését többnyire a szakszerűtlen szigetelés, vagy a szigetelés elöregedése okozhatja. Falak vizesedése mindkét esetben megszüntethető a vizes falak utólagos szigetelésével.
Vállalkozásunk az utólagos vízszigetelés területén számos szigetelési eljárással nyújt hosszútávú és gyors segítséget a lakosság, közületek, és intézmények számára.
Vízszigetelő csapatunk több éves szakmai tapasztalat birtokában a vízszigetelés számos területén állnak rendelkezésére. Ön így biztosan a lehető, legjobb szakértelemmel és legnagyobb odafigyeléssel óvhatja meg otthonát. Helyreállítjuk vizes-, salétromos-, dohos-, vagy akár penészes falait, épületeit.
Vállalkozásunk fő területe a gépi injektálás, így Ön a munkavégzés alatt továbbra is otthonában tartózkodhat.
Korrekt, rugalmas munkafolyamat. Nem kell heteken, hónapokon át várnia a szigetelés befejezésére.
Munkavégzésünket a pontosság, rugalmasság, precizitás és megbízhatóság jellemzi.
Az utólagos falszigetelésre tisztaság garanciát vállalunk, a munkaterületet tisztán adjuk át a megbízónak.
MILYEN PROBLÉMÁKAT OKOZHAT, HA NEM LÉP IDŐBEN?
- Növekednek a fűtési költségek.
- Dohos penészes, leomló, málló, felpúposodott salétromos vakolat.
MIKOR ÉRDEMES ELVÉGEZNI A FALAK UTÓLAGOS SZIGETELÉSÉT?
Az utólagos szigetelést most azonnal. A halogatás kárt okozhat! Rosszabb lesz a falak állapota a víz napra-napra rongálja.
Nyáron kellően szárazak a falak, ezért gyorsabban és biztosabban kialakul a vízzáró szigetelés és megszűnik a falak vizesedése.
Az épületek, lakó- és családi házak állagromlásának egyik fő okát a falak nedvesedése jelenti. Ez a jelenség nemcsak a hőszigetelő képesség csökkenéséhez vezet, hanem gyorsan kihat a fűtési energia felhasználására is. A nedves falak nemcsak szerkezeti károkat okoznak, hanem negatív hatással vannak a lakóterek és a benne élők életminőségére és egészségére is. Ezért elengedhetetlen a probléma mielőbbi kezelése.
Fontos kiemelni, hogy egy épületet három irányból is érhet víz: alulról, a talaj felől, a falakban felfelé áramló víz révén, valamint felülről, a tető felől.
Az utólagos vízszigetelés komoly szakértelmet igénylő feladat, ahol kiemelkedő fontosságú a körültekintő kivitelezés. Az első lépés a műszeres vizsgálat, amely segít kizárni, hogy a nedvesedés csőrepedés vagy páralecsapódás következménye legyen. Ha ezek nem az okok, akkor el kell dönteni, melyik technológiát válasszák a szakemberek ajánlása alapján.